آخرین مطالب

علمی و دانشگاهی

پیش‌بینی سرطان تخمدان با کمک هوش مصنوعی

تبسم مهر - پژوهشگران انگلیسی و استرالیایی، نرم‌افزاری ابداع کرده‌اند که می‌تواند بینش جامع‌تر و دقیق‌تری در مورد سرطان تخمدان ارائه دهد.

رونمایی از ۴۰ کتاب فاخر انقلاب اسلامی / راه اندازی ۱۰۰ کافه کتاب دانشگاه آزاد در مراکز استانی

تبسم مهر - رئیس سازمان چاپ و نشر رسانه‌های انتشارات دانشگاه آزاد از برنامه این دانشگاه برای راه اندازی ۱۰۰ کافه کتاب در واحدهای بزرگ این دانشگاه خبر داد و گفت: بنا داریم سال آینده ۵۰ کافه کتاب در واحدهای بزرگ و مراکز استانی راه اندازی شود.

ابلاغ آئین نامه مسابقات قرآن و عترت و جشنواره هنر، پژوهش و ادبیات دینی

تبسم مهر - رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بخشنامه «آئین‌نامه مسابقات کتبی، شفاهی و جشنواره هنر، پژوهش، ادبیات دینی و برگزاری نمایشگاه بین‌المللی قرآن و عترت اعضای هیأت علمی و مدرسان، دانشجویان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی» را ابلاغ کرد.

رشد ۵۷برابری تعداد نشریات علمی و پژوهشی در سال ۹۷ نسبت به اول انقلاب اسلامی

تبسم مهر - همگام با سایر بخش‌ها و عرصه‌های فعالیت نهاد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و حوزه کلان آموزش عالی جمهوری اسلامی در چهل سال گذشته، تعداد نشریات علمی - پژوهشی تا پایان ۹ماهه سال ۱۳۹۷ حکایت از رشد ۵۷برابری نسبت به سال ۱۳۵۷ دارد.

نظام بانکی به زیست‌بوم استارت آپی کشور اعتماد کرده است

تبسم مهر - معاون توسعه و مدیریت منابع معاونت علمی و فناوری گفت: خوشبختانه نظام بانکی تعامل خوبی با شرکت‌های دانش بنیان و استارت اپها دارد و این نشان می‌دهد این اعتماد بین هر دو ایجاد شده است.

مهلت مجدد ثبت نام کنکور ارشد ۹۸ آغاز شد

تبسم مهر - مهلت مجدد ثبت نام و ویرایش اطلاعات در آزمون کارشناسی‌ارشد ۹۸ از امروز یکشنبه ۲۸ بهمن آغاز شد و داوطلبان تا چهارشنبه اول اسفند فرصت دارند در این آزمون ثبت نام کنند.

شناسایی "رودخانه‌ای" مملو از ستاره در آسمان

تبسم مهر - ستاره‌شناسان "رودخانه‌ای از ستارگان" را شناسایی کرده‌اند که بخش اعظمی از آسمان را پوشانده است و شامل حداقل ۴۰۰۰ ستاره است که زمان تشکیل آنها به حدود یک میلیارد سال گذشته باز می‌گردد.

ارائه دستاوردهای علمی نوین در حوزه معماری/تلفیق علم و هنر با طراحی

تبسم مهر - دبیر اجرایی دومین کنفرانس بین‌المللی طراحی با اشاره به ارائه دستاوردهای علمی نوین در حوزه معماری داخلی در این کنفرانس، گفت: ایجاد تعامل صحیح و مطلوب بین متخصصان و صنعت، بازنگری فرهنگ و هنر ایرانی، همچنین ترویج فرهنگ کاربرد معماری و طراحی داخلی در کشور با توجه به ارزش‌های اصیل فرهنگی از اهداف برگزاری دومین کنفرانس بین‌المللی طراحی است.

پذیرش دانشجوی خارجی، سرمایه گذاری مادی و معنوی برای دانشگاه است

تبسم مهر - رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان، با اشاره به اینکه پذیرش دانشجویان بین المللی با رعایت شهریه مصوب هیات امنا، نوعی سرمایه گذاری مادی و معنوی برای کشور، استان و دانشگاه است، گفت: فراهم کردن شرایط، زیرساختها و هماهنگی‌های لازم در معاونت آموزشی و دانشکده‌های مربوطه، در راستای پرداختن به امور اجرایی این امر ضروری است.

ابرخازن حالت جامد انعطاف‌پذیر ساخته شد

تبسم مهر - محققان دانشگاه ارومیه موفق به طراحی و ساخت ابرخازن حالت جامد انعطاف‌پذیر شدند که تحولی عظیم در جهت ذخیره‌سازی انرژی است.

شاخص‌های ارزیابی فعالیت‌های بین‌المللی پارک‌ها و پژوهشگاه‌ها اعلام شد

تبسم مهر - رئیس مرکز مطالعات و همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت علوم از اعلام شاخص‌های ارزیابی فعالیت‌های بین‌المللی پارک‌های علم و فناوری و پژوهشگاه‌ها و دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: این شاخص‌ها در قالب‌های مختلف در اختیار دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی قرار گرفته است و ارزیابی و رتبه‌بندی‌های ما از این مراکز بر اساس شاخص‌های اعلامی صورت خواهد گرفت.

اعطای جایزه اهوازی و ترویج علم درحوزه علوم شناختی

تبسم مهر - تهران- ایرنا- دبیر اجرایی هفته آگاهی از مغز گفت: اعطای جوایز اهوازی و ترویج علم در حوزه مغز و علوم شناختی از برنامه‌های در نظر گرفته شده در این هفته است که از چهارم تا دهم اسفند ماه برگزار می‌شود.

بهینه شدن اقتصاد آموزش و پرورش در گرو شکوفایی اقتصاد

تبسم مهر - تهران-ایرنا-دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش دراولین همایش اقتصاد آموزش و پرورش گفت:تا اقتصاد کشور بهینه نشود نمی‌توان انتظار داشت اقتصاد آموزش و پرورش مطلوب و کارآمد باشد.

گردهمایی بزرگ فناورانه و رونمایی از سه رویداد

تبسم مهر - تهران- ایرنا_مراسم رونمایی از نمادهای سه رویداد ITE ۲۰۱۹، جشنواره فیلم تراکنش و دوره دکتری بانکداری دیجیتال DBA عصر روز یکشنبه در مرکز فابا برگزار شد.

تولیدنخستین گوشی نسل پنجم ال جی

تبسم مهر - منابع خبری نزدیک به شرکت ال جی از تولید نخستین گوشی این شرکت خبر داده‌اند که با شبکه‌های نسل پنجم تلفن همراه سازگاری دارد.

جزئیات توزیع کارت شرکت در آزمون دکتری

تبسم مهر - مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: کارت شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۹۸ از روز سه شنبه ۳۰ بهمن ۹۷ بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد.

«شغل فروشی» تازه‌ترین اقدام دانشگاه‌های برتر

تبسم مهر - نتایج یک گزارش منتشر شده حاکی از آن است که دانشگاه‌های برتر استرالیا به دانشجویان خارجی شغل می‌فروشند و ویزای آنها را در ازای دریافت پول تمدید می‌کنند.

ایران در حوزه علم و فناوری حرف برای گفتن دارد

تبسم مهر - وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: کشور ایران با توجه به تغییر و تحولات علمی که دارد در حوزه علم و فناوری پیشرفت‌های خوبی داشته و در واقع در این زمینه حرف برای گفتن دارد.

پردیس «مغز من» ۸ اسفند افتتاح می‌شود

تبسم مهر - دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی از افتتاح پردیس «مغز من» در روز هشتم اسفندماه در باغ کتاب تهران خبر داد.

«انقراض» سهم دانشگاه‌های هنر آمریکا از جامعه مدرن

تبسم مهر - نتایج یک گزارش نشان می‌دهد، تلاش دانشگاه‌های آمریکا برای هماهنگی با تغییر سلیقه نسل جدید دانشجویان بی‌فایده است و آنها در راستای انقراض خود قدم برمی‌دارند.

توانمندی‌های دانشجویان را با توجه به تاکیدات رهبری محقق می‌کنیم

تبسم مهر - وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت:‌آینده کشور به دست جوانان رقم می‌خورد که بر اساس تاکیدات رهبری مبنی بر توجه به جوانان و کمک به حیطه کسب و توانمندی آنها از دانشجویان برای محقق شدن دستاوردهایشان حمایت می‌کنیم.

تولید گوشی تاشو که به ساعت هوشمند مبدل می‌شود

تبسم مهر - تولید گوشی‌های هوشمند تاشو به یک روند در میان بسیاری از شرکت‌های فناوری مبدل شده، اما تولید گوشی تاشو که بتواند به ساعت هوشمند تبدیل شود بی سابقه بوده است.

شروع افتخارات علمی از یک خانواده کم‌بضاعت/زوج محقق ایرانی: تحریم‌ها و موانع را با تلاش دور زدیم

تبسم مهر - زوج محقق ایرانی فناوری‌هایی را ارائه دادند که در حوزه درمان و توانبخشی بسیار موثر بوده و معتقدند کارشان را از یک خانواده کم‌بضاعت و بدون حمایت و برای رفع نیازهای مردم آغاز کرده‌اند.

نشت اطلاعات سرشماری ۲۰۱۰ آمریکا

تبسم مهر - گروهی از هکرهای داخلی سازمان آمار آمریکا متوجه شده اند اطلاعات سرشماری ۲۰۱۰ را می‌توان از حالت رمزگذاری خارج و دوباره به اطلاعات تبدیل کرد. این امر نگرانی هایی را به وجود آورده است.

تولید باتری‌های کاغذی خورشیدی با گرافن

تبسم مهر - محققان برای اولین بار توانسته اند با استفاده از گرافن باتری‌های کاغذی و باریکی بسازند که شارژ آنها با استفاده از انرژی خورشیدی انجام می‌شود.

شرکت چینی در پی ساخت ۵ مدل تلفن تاشو

تبسم مهر - به نظر می‌رسد شرکت چینی «تی سی ال» قصد دارد ۵ مدل تلفن تاشو بسازد. چهار مدل آن در حقیقت نسخه‌های مختلف یک دستگاه هستند اما مدل پنجم به یک دستبند شبیه ساعت هوشمند تبدیل می‌شود.

جدیدترین تغییرات در بدن فضانورد ناسا اعلام شد

تبسم مهر - سه سال بعد از بازگشت «اسکات کلی» فضانورد ناسا بعد از حدود یک سال حضور در مدار زمین، پزشکان در حال مقایسه وضعیت سلامت او با برادر دوقلویش هستند.

هوش مصنوعی که شاهکارهای ادبی می‌نویسد

تبسم مهر - شرکت اپن ای آی، سیستم هوش مصنوعی تازه ای ابداع کرده که قادر است جملات انگلیسی را با دقت و کیفیت بالایی تولید کند، به گونه ای که انسان متوجه نمی‌شود این جملات توسط ماشین نوشته شده اند.

بزرگترین و درخشان‌ترین ابرماه ۲۰۱۹ در شرف وقوع

تبسم مهر - روز ۱۹ فوریه بزرگترین و درخشان‌ترین ابرماه سال جاری میلادی در آسمان قابل رویت خواهد بود. در این تاریخ فاصله ماه و زمین به کمترین میزان می‌رسد.

راه اندازی ۳۱ مرکز رشد و نوآوری در دانشگاه فنی و حرفه ای

تبسم مهر - رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای از راه اندازی ۱۵ مرکز رشد و همچنین حدود ۱۶ مرکز نوآوری خبر داد و گفت: مراکز رشد طی دو هفته اخیر و مراکز نوآوری تا قبل از سال جدید راه اندازی می‌شوند.

«مدرسه اشتغال سلامت» راه اندازی می­‌شود

تبسم مهر - مدیر مرکز تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی از راه اندازی «مدرسه اشتغال سلامت» با تاکید بر حل مسائل سالمندی خبر داد.

آخرین اخبار

ترس‌ها و درس‌های یک سقوط

مذاکره با شستا برای واگذاری برخی شرکت‌ها به تعاونی ها

با دستور رییس جمهوری بهره برداری از 40 طرح در هرمزگان آغاز شد

امضای قرارداد 4هزارمیلیارد ریالی برای حفظ اشتغال و حمایت از تولید ملی

18درصد محصولات کشاورزی استراتژیک کشور تولید خوزستان است

استعلام سهام عدالت به اپلیکیشن دولت همراه اضافه می‌شود

شاخص بورس به کانال 156 هزار واحدی بازگشت/ افت 900 واحدی شاخص کل

پنجمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی برگزار می‌شود

بخش اضطراری تصفیه خانه ششم تهران تابستان 98 وارد مدار می‌شود

گمشدگان آمار، سرگردان در خیابان‌ها

تاخیر 5 ساعته پرواز قشم- مشهد و سرگردانی مسافران

پنجمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی فردا برگزار می‌شود

اظهارات همتی درباره جوسازی‌های اخیر در بازار ارز

سال گذشته با آموزش‌های ارائه شده تعداد مصدومان چهارشنبه آخر سال 30 درصد کاهش یافت

نخست وزیر لهستان سفر خود به سرزمین‌های اشغالی را لغو کرد

رهبر انصارالله: طرف مقابل جدی نیست و مانع اجرای توافق سوئد می‌شود

جاسوس آمریکایی چگونه جذب ایران شد؟

کشته شدن 12 نظامی سعودی در مرز یمن

کردهای سوریه باید گفت‌وگو با دولت سوریه را آغاز کنند

جرج سوروس: اتحادیه اروپا مانند شوروی فرومی‌پاشد

از سرگیری گفت‌وگوهای ریاض و مسکو بابت خرید سامانه موشکی «اس-400»

دیدار محرمانه نتانیاهو با وزیر خارجه مغرب در نیویورک

مجروح شدن 9 فلسطینی در تیراندازی نظامیان صهیونیستی در مرز غزه

موافقت یمن با طرح استقرار مجدد در الحدیده

ظریف در مونیخ درباره برنامه موشکی ایران چه گفت؟

الحوثی: ائتلاف با اسرائیل شرم‌آور است/کنفرانس ورشو آمریکایی - اسرائیلی بود

سفر رئیس جمهور به سیرجان به تعویق افتاد

اکثر اعضای فراکسیون نمایندگان ولایی استیضاح روحانی را مطلوب نمی‌دانند

هیات دولت تعدادی از مواد قانون مالیات‌های مستقیم را اصلاح کرد

ساخت زیردریایی بعثت و ناوشکن 6500 تُنی در دستور کار صنعت دفاعی