آخرین مطالب

علمی و دانشگاهی

جزئیات طرح تفکیک سنجش از پذیرش دانشجو

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور ویژگی های طرح تفکیک سنجش از پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی دانشگاه ها را که از سوی مرکز پژوهش های مجلس تهیه شده، تشریح کرد.

کلید سئوالات کنکور ارشد ۹۸ امروز منتشر می شود

کلید سوالات ۱۳۱ کدرشته آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی دولتی و غیردولتی و دانشگاه آزاد اسلامی عصر امروز در سایت سازمان سنجش منتشر می شود.

ادغام موسسات و دانشگاه های غیرانتفاعی کلید خورد

مدیرکل دفتر آموزش عالی غیردولتی وزارت علوم گفت: از زمان ابلاغ دستور العمل پیشنهادی ادغام دانشگاه‌های غیرانتفاعی از هر منطقه دو تا سه مؤسسه غیرانتفاعی آمادگی خود را برای ادغام اعلام کرده‌اند.

جایزه ملی تعالی آموزش علوم پزشکی به برترین های آموزش اعطا می شود

جایزه ملی تعالی آموزش علوم پزشکی جهت توسعه و ارتقای کیفیت عملکرد و همچنین تشویق و ترغیب دانشجویان، اعضای هیئت علمی و دانشکده‌های مسئول آموزش رشته‌های علوم پزشکی اعطا می شود.

امشب آخرین فرصت دریافت کارت کنکور ارشد

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: ساعت ۲۴ امشب ۲۲ خرداد آخرین فرصت دریافت کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ از سایت سازمان سنجش است.

درمان بیخوابی بدون دارو هم ممکن است

یک گروه بین‌المللی از پژوهشگران توانستند برای تغییر الگوهای خواب افراد شب‌زنده‌دار، برنامه‌ای پیشنهاد دهند که به دارو نیازی ندارد.

نبود جایگاه قانونی و علمی برای ارائه گزاره‌های علمی توسط جغرافیدانان

عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس گفت: هنوز در هیچ جایی گزاره علمی توسط جغرافیدانان برای حل مسائل کشور ارائه نمی‌شود و هیچ جایگاه قانونی و علمی برای این کار در کشور ما وجود ندارد.

تأثیر تحریم‌ها بر روند کار جغرافیدانان

رئیس دانشکده برنامه‌ریزی و علوم محیطی دانشگاه تبریز با اشاره به تأثیر تحریم‌ها بر روند کار جغرافیدانان، گفت: در آزمایشگاه هواشناسی ماهواره‌ای موجود در دانشکده برنامه‌ریزی و علوم محیطی دانشگاه تبریز، از ۳۰ کانال ماهواره‌ای فقط از یک کانال آن می‌توان استفاده کرد؛ چرا که ۲۹ کانال ماهواره‌ای آن عمدتا به دلیل تحریم غیرقابل دسترس هستند. بدون ماهواره‌ها نمی‌توان وقوع سیلاب و طوفان را پیش‌بینی کرد.

نباید مباحث فرهنگی در دانشگاه‌ها را حراستی و امنیتی کنیم

رئیس دانشگاه خواجه‌نصیر با بیان اینکه نباید مباحث فرهنگی در دانشگاه‌ها را حراستی و امنیتی کنیم، خاطر نشان کرد: برخی توقع دارند وظیفه حراست این است که باید در حوزه مباحث فرهنگی دانشگاه‌ها وارد و آن را ساماندهی کند در حالی که با بگیر و ببند نمی‌توان مسائل فرهنگ در دانشگاه‌ها را حل کرد.

شیوع بیشتر آسم در تهران

عضو هیأت علمی مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی ضمن اشاره به مطالعه‌ ملی که در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ در رابطه با میزان شیوع علائم آسم در سراسر ایران و در دو گروه بالغین و کودکان انجام شده، اعلام کرد: این مطالعه نشان داد آسم در گروه کودکان، بین پسران بیشتر از دختران شایع است در حالی که در گروه بزرگسال، این بیماری بین زنان شیوع بیشتری دارد.

قایقی خودران که به سازه‌های شناور تبدیل می‌شود

محققان دانشگاه "ام‌آی‌تی" (MIT) و مرکز تحقیقات "ای‌ام‌اس"( AMS) نسخه جدید قایقی را توسعه داده‌اند که می‌تواند با سوار شدن ربات‌ها روی آن، ساختاری متفاوت را تشکیل دهد.

انتقاد از محدود بودن تشویق اساتید به نوشتن مقاله و کتاب/علوم پایه را جدی بگیریم

دانشمند ایرانی یک درصد پراستناد دنیا ضمن انتقاد از محدود بودن آیین‌نامه‌ دانشگاه‌ها از نظر تشویق علمی اساتید و در نظر گرفته نشدن امتیاز برای نوشتن کتاب، گفت: علوم پایه در کشور مظلوم واقع شده، در حالی که ما در ابتدای راه شتاب علمی هستیم و باید علوم پایه را جدی بگیریم.

۱۰ پایگاه تخصصی برتر در همکاری با کارآفرینان خارج از کشور معرفی شد

مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری،۱۰ پایگاه‌ تخصصی برتر در برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور را معرفی کرد.

عدم توجه به ظرفیت‌های داخل از مشکلات کشور است

مشهد-عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از مشکلات کشور عدم توجه به ظرفیت‌های داخل کشور است و باید به فرصت‌ها و ظرفیت‌های موجود داخلی توجه کنیم.

طهرانچی: دانشگاه آزاد پرچم تحول در کشاورزی را در دست گرفته است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تشریح وضعیت دانشگاه آزاد اسلامی و برنامه‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت برای تعالی این دانشگاه، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی پرچم تحول در کشاورزی را در دست گرفته و تلاش دارد با برنامه‌ریزی و امکاناتی که دارد، در این حوزه تحول‌آفرین باشد.

طهرانچی: دانشگاه آزاد پرچم تحول در کشاورزی را در دست گرفته است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تشریح وضعیت دانشگاه آزاد اسلامی و برنامه‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت برای تعالی این دانشگاه، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی پرچم تحول در کشاورزی را در دست گرفته و تلاش دارد با برنامه‌ریزی و امکاناتی که دارد، در این حوزه تحول‌آفرین باشد.

ایران در پله شانزدهم دنیا با تولید علم باکیفیت/ عبور از کمی‌گرایی

معتبرترین پایگاه‌های تولید علم بر جهش ایران در تولید علم با کیفیت صحه گذاشته‌اند و قرار گرفتن نام ایران در رتبه شانزدهم دنیا نشان می‌دهد زمان زیادی است از کمی‌گرایی عبور کرده‌ایم.

ضوابط استخدام سرباز معلمان اعلام شد

مدیر امور اداری آموزش‌ و پرورش گفت: تنها راه استخدام سرباز معلمان این است که پس از دریافت کارت پایان خدمت، در آزمون‌های استخدامی آموزش‌وپرورش شرکت کنند.

آخرین اخبار

آمریکا و هیچ کشور دیگری جسارت تجاوز به خاک ایران را ندارد

همگرایی نرخ نیمایی با بازار آزاد/ کارنامه«نیما» در سال جدید

پرداخت طلب مالباختگان سکه ثامن

تحریمهای آمریکا علیه ایران باعث تنش در خلیج فارس شده است

کنفرانس بحرین در راستای اهداف صهیونیستها است

پایان ماه عسل ترامپ-فاکس‌نیوز

«عبدالمهدی» سفر امیر کویت به عراق را مهم توصیف کرد

مشکلات فرهنگیان انباشته شده است

ارز نیمایی حذف نمی‌شود

سربازان وظیفه نباشند، ماموریت‌های اصلی ارتش زمین می‌ماند

اعضای کمیسیون امنیت ملی از دستاوردهای جدید هسته‌ای بازدید می‌کنند

مهلت ایران به طرف های باقی مانده در برجام تمدید نمی شود

مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهور ازبکستان با «علی شمخانی» دیدار کرد

با تغییر تاکتیک لهستان را شکست دادیم

بزرگترهای استقلال باید به میدان بیایند تا اختلافات حل شود

گاف مدیریتی یا بی تجربگی؟

محمد موسوی: شرایطم تعریفی ندارد

تعبیر جالب دروازه‌بان الاهلی عربستان ازحضور برانکو روی نیمکت تیمش

کلمه دردسرساز در قانون جدید وزارت ورزش

والیبال ایران شانس کسب سکو را دارد

تصمیمی برای افزایش آورده متقاضیان مسکن مهر پردیس اتخاذ نشده است

قیمت نفت 4 درصد جهش کرد

هر دو هفته یک پروژه در تهران افتتاح می‌کنیم

ترافیک روان در اکثر جاده‌های کشور

حسین تاریخی مسئول دبیرخانه گام دوم انقلاب اسلامی شد

یک پیامک و هزار روایت

افزایش ریسک بیماری های قلبی با مصرف روزانه بیش از دو تخم مرغ

تأثیر خواب خوب در کاهش اشتها به خوراکی های شور و شیرین

تاثیر مصرف شیر بر حفظ جوانی مغز

ایران در پیوند کبد رتبه اول جهان را دارد