آخرین مطالب

علمی و دانشگاهی

چهره‌های خبرساز آموزش عالی در سالی که گذشت

در سال ۹۷ برخی از چهره‌های آموزش عالی خبرساز شدند که از جمله آنها می‌توان به محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و حجت الاسلام سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی اشاره کرد.

سال پیچ‌های خطرناک در جاده دانشگاه

سال ۹۷ برای دانشگاهیان سال غم انگیزی بود. سالی که اتوبوس مرگ در پیچ و خم یک جاده دانشگاهی جان دانشجویان را گرفت و اساتید پیشکسوت چهره در نقاب خاک کشیدند.

ضرورت حرکت دانشگاه‌ها به سمت استفاده از ظرفیت‌های درآمدزایی

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نشست با هیئت رئیسه و مدیران دانشگاه گیلان به طرح ساماندهی آموزش عالی اشاره کرد و خواستار دور شدن از نگاه محلی و منطقه‌ای و داشتن نگاه ملی به آموزش عالی شد.

ارائه دروس به زبان غیر فارسی در دانشگاه تهران از سال آینده

معاون بین‌الملل دانشگاه تهران از ارائه آموزش‌های غیر فارسی در سال ۹۸ خبر داد و گفت: این آموزش‌ها از سال آینده در اغلب رشته‌های دانشگاهی از جمله فنی و مهندسی، انسانی، علوم سیاسی، هنر و … ارائه خواهند شد.

افتتاح ۳ گالری "سنگ، زندگی و آب"، "ریاضی" و "زلزله" در سال ۹۸

رئیس موزه ملی علوم و فناوری ایران از افتتاح ۳ گالری "سنگ، زندگی و آب"، "ریاضی (میرزاخانی) " و "زلزله"در محل ساختمان این موزه، در اوایل سال آینده خبر داد و افزود: همچنین فاز مطالعاتی و طراحی ۶ گالری دیگر آغاز شده و این گالری‌ها نیز طی سال آینده در موزه افتتاح خواهند شد.

مشکل کمبود جا و پرسنل در موزه دانشگاه زنجان

کارشناس موزه تاریخ طبیعی دانشگاه زنجان و تنها فرد حاضر در این موزه، با یادآور شدن ماندگاری آموزش ضمن بازدید در ذهن دانش‌آموزان و دانشجویان به ویژه در سنین پایین‌تر،گفت: با مشکل جدی کمبود جا و کمبود پرسنل مواجه هستیم و نمونه‌های زیادی از سنگ‌ها و فسیل‌ها که طی سال‌ها گردآوری شده‌اند، در انباری خاک می‌خورند.

در توسعه فناوری، تجاری‌سازی و کاربرد آن، فرماندهی واحد نداریم

رئیس جهاد دانشگاهی با بیان اینکه ما در حال حاضر فرماندهی اقتصاد مقاومتی را به وجود آورده‌ایم ولی فرماندهی اقتصاد مقاومتی هم نقش فرماندهی واحد بر توسعه فناوری را ایفا نمی‌کند، گفت: ایجاد معاونت علمی و فناوری بسیار هوشمندانه بود ولی نقش فرماندهی به آن سپرده نشد چرا که وقتی فناوری‌ای ایجاد می‌شود و مورد استفاده قرار نمی‌گیرد، معاونت علمی نمی‌تواند با کارفرما (چه وزارتخانه صنعتی و چه بخش‌های دیگر) صحبت کند و آنها را اجبار به استفاده کند.

تاکید وزارت علوم بر حمایت از دانشجویان دکتری

وزیر علوم با اشاره به ساماندهی وضعیت دانشجویان دوره دکتری گفت: حمایت از دانشجویان دکتری مورد تاکید وزارت علوم بوده و تکالیف قانونی درباره دانشجویان دکتری زمین نمانده است.

اجرای پرونده الکترونیک سلامت تا خرداد ۹۸

وزیر بهداشت گفت: با تلاش همکاران دانشگاه‌های علوم پزشکی پرونده الکترونیک سلامت در بهار ۹۸ و تا پایان خرداد ماه در اکثر نقاط کشور راه اندازی می‌شود.

سهمیه غذایی دانشجویان حذف می‌شود

تبسم مهر - وزیر آموزش عالی زیمباوه اعلام کرد: سهمیه غذای دانشجویانی که وام تحصیلی‌شان شامل وعده‌های غذایی نمی‌شود از بین می‌رود تا هزینه‌های آن برای امور دیگری خرج شود.

ترفند‌هایی برای پیشگیری از کمر درد و زانو درد/ چگونه خانه تکانی عید را به سلامت سپری کنیم؟

تبسم مهر - عضو هیئت مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران گفت: افراد به ویژه زنان خانه‌دار با رعایت نکاتی ساده در خانه تکانی عید می‌توانند بدون آسیب‌های عضلانی به استقبال سال نو بروند.

منابع انسانی سهم خود را در توانمندی فناورانه ادا نکرده است

تبسم مهر - تهران- ایرنا- رئیس مرکز فضایی ایران با بیان اینکه منابع انسانی نتوانسته سهم خود را در ارتقاء توانمندی فناورانه کشور ادا کند، گفت: توقف در صنایع یا فناوری پیشرفته ناشی از نقص منابع انسانی است.

گوینده زن مجهز به هوش مصنوعی در شینهوا آغازبکار کرد

تبسم مهر - پکن- ایرنا- &#۳۹;شینهوا&#۳۹; خبرگزاری رسمی چین که آبان ماه سال گذشته از نخستین گوینده مرد مجهز به هوش مصنوعی خود رونمایی کرده بود امروز یکشنبه نیز نخستین گوینده زن مجهز به هوش مصنوعی اش را معرفی کرد.

شبکه علمی ایران نامزد جایزه WSIS شد

تبسم مهر - تهران- ایرنا-اتحادیه بین المللی مخابرات «ITU» اعلام کرد: طرح ملی شبکه علمی ایران (شعا) از میان ۶ طرح ملی، نامزد کسب جایزه WSIS (جایزه اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی) شد.

فرقی بین مغز ما و انیشتین وجود ندارد

تبسم مهر - تهران- ایرنا- به گفته دکتر` ابراهیم پیشیاره ` دکتری تخصصی علوم اعصاب شناختی هیچ فرقی بین مغز ما وانیشتین به لحاظ تعداد نورون‌ها وسلول‌های عصبی وجود ندارد اما نوع بکارگیری ورشد این نورون‌ها تفاوت‌ها را ایجاد می‌کند.

واقفان فناوری پیشگامان رونق زیست‌بوم کارآفرینی و نوآوری هستند

تبسم مهر - تهران- ایرنا- معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری گفت: توجه ویژه مقام معظم رهبری در بیانیه «گام دوم انقلاب» به جوانان، دانش، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان است و آینده کشور در این مسیر قرار دارد؛ بنابراین ترویج فرهنگ وقف باید با این مسیر همراه شود.

رشد چهار درصدی آمار مدیران زن وزارت ارتباطات در دولت دوازدهم

تبسم مهر - تهران-ایرنا-وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت:در حال حاضر آمار زنان در رده مدیران پایه، میانی و ارشد در این وزارتخانه با رشد ۴ درصدی به ۱۳ درصد رسیده است که این نشان از توجه به توانمندی بانوان و رفع تبعیض جنسیتی در وزارت ارتباطات دارد.

تعداد روستاهای بدون ارتباطات به زیر سه درصد رسیده است

تبسم مهر - تهران-ایرنا-مجری طرح ارتباطات روستایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: آمار تعداد روستاهای بدون ارتباط به زیر سه درصد رسیده است و بنا داریم با وجود همه مشکلات تمام اهداف برنامه ششم توسعه را تا انتهای سال ۹۸ محقق کنیم که قطعا توسعه پهن باند به همه روستاها خواهد رسید.

آخرین اخبار

پاسخ به ابهامات فرآیند صدور پروانه ساخت

رییس مجلس شورای اسلامی به تهران بازگشت

رؤسای مجالس اتحادیه بین‌المجالس جهانی رفتار آمریکا را تقبیح کردند

رؤسای مجالس اتحادیه بین‌المجالس جهانی رفتار آمریکا را تقبیح کردند

دو ولادت برای امام حسین(ع)/ سیدالشهدا معلم آزادگی تاریخ است

صعود 70 درصدی گیشه سینماها

«ریوش» خراسان رضوی لرزید

ارز دارو تک نرخی شود

دریاچه ارومیه جان گرفت

از شکایت کی‌روش تا درگذشت چند ورزشکار

جزئیات حقوق ومزایای سال98 کارگران

اقامت در چادرهای مسافرتی به آمار گردشگری اضافه شد

پیکر غرق شده معاون اورژانس کشور در رودخانه کجور کشف شد

کشتی ایران سال 98 را طلایی آغاز کرد

کسر دو مرحله‌ای مالیات از درآمد سینماگران

آخرین وضعیت جوی و ترافیکی جاده های کشور

آمادگی دولت برای پرداخت هزینه اجاره‌بها به سیل‌زدگان لرستان

ضرری در پیوستن به توافقنامه پاریس نمی‌کنیم

1200 سیل‌زده توسط بالگردهای ارتش به مناطق امن انتقال داده شدند

برق 770 روستای لرستان وصل شد

مذاکرات پشت پرده برای انتخاب جانشین شفر

حذف ارز4200تومان پیش‌نیاز رونق تولید

اروپا و آمریکا در در اعمال فشار علیه ایران هماهنگ عمل کردند

ژنرال حفتر در اندیشه فتح طرابلس

شمارش معکوس برای راه‌اندازی بازار متشکل ارزی

رویدادهای خبرساز «سیمای 97» در پنج قاب

نوروزِ امروز و تعارضات فرهنگ عمومی در جامعه ایرانی

توسعه صادرات غیرنفتی شاه‌بیت «رونق تولید»

سقوط سنگین وال‌استریت با نگرانی از رشد اقتصاد جهان

جدی‌ترین نشانه رکورد اقتصادی قریب‌الوقوع آمریکا اتفاق افتاد